Nouzový východ (2008)

(Revolutionary Road)

;

(Núdzový východ)

;

(Núdzový východ, druhý názor)

 

Obsah

Příběh z Ameriky 50. let vypráví o manželském páru, který hledá cestu, jak uniknout každodenní všednosti a odcizení. Pomůže jim plán odjet do Paříže? V hlavních rolích amerického dramatu se poprvé od dob Titanicu sešli Leonardo DiCaprio a Kate Winslet.

Adaptace stejnojmenného románu slavného spisovatele Richarda Yatese je provokativním obrazem amerického manželství viděného očima jeho „účastníků” - manželů Franka a April Wheelerových. Příběh z Ameriky 50. let klade otázku, jež provází mnohé vztahy moderní doby: dokážou dva lidé najít společnou cestu z každodenní všednosti, aniž by se navzájem odcizili?
Frank a April se vždycky cítili trochu výjimeční a chtěli žít podle vyšších ideálů. Poté, co se přestěhovali do domu na Revolutionary Road, dali sousedům jasně najevo svou nezávislost a nezájem zařadit se do zaběhnutého života této čtvrti. Byli pevně rozhodnuti, že se nikdy nedají spoutat konvencemi doby, v níž žijí. Přes veškerou snahu se však Wheelerovi ocitnou přesně tam, kde nikdy nechtěli být: stane se z nich rodina jako každá jiná, rodina, která dávno přišla o svůj americký sen. Frank je dobrý manžel, který má solidní rutinní zaměstnání a dávno ztratil mladické nadšení a elán. Z April je frustrovaná žena v domácnosti, která touží po vášni a seberealizaci. Přesto v sobě najdou chuť a sílu začít znovu a lépe. April vymyslí smělý plán, který jim umožní žít tak, jak vždycky chtěli. Znamená to ale opustit pohodlí Connecticutu a vyrazit vstříc neznámé Paříži. Když však plán začne dostávat konkrétní obrysy, oba manželé hrotí situaci do extrémů bez ochoty ke kompromisům - jeden chce za každou cenu uniknout současnému životu, druhý chce zachránit to, co vytvořili.
Režie se ujal oscarový Sam Mendes (Americká krása) a v hlavních rolích se poprvé od dob slavného Titanicu sešli Leonardo DiCaprio a Kate Winsletová.
Nouzový východ

Titanic (1997)

Byl obrovský a luxusní. Lidé o něm ve své pýše říkali, že je nepotopitelný. Když vyplouval Titanic na svou první plavbu, byli na jeho...

Nouzový východ

Statečné srdce (1995)

Film je inspirovaný skutečnou historickou postavou Williama Wallace, který se v 13.století postavil do čela odporu proti anglickému králi...

KATEGORIE FILMU