Telefonní budka (2002)

(

Phone Booth

;

Telefónna búdka

)
hodnocení91%
 
Telefonní budka

+ Přidat odkaz ke stažení online

Hlasů: 85
Spojené státy americké, 2002, 81 min
Režie: Joel Schumacher

Hrají: Colin Farrell, Kiefer Sutherland, Forest Whitaker, Radha Mitchell, Katie Holmes, Paula Jai Parker, John Enos III, Richard T. Jones, Keith Nobbs, James MacDonald, Josh Pais, Julio Oscar Mechoso, Tia Texada, Tory Kittles, Dean Cochran, Domenick Lombardozzi, Ben Foster

Obsah:

Rušná newyorská ulice. Telefonní budka. Newyorský novinář a mediální konzultant Stu Shepherd (Colin Farrel) je těžce cool. Cestou po Manhattanu důležitě oslňuje svého asistenta znalostmi mediálně profláknutých lidí, ale i svou morálkou. Novinář by nikdy neměl lhát. Stu je se sebou spokojený.

Jak se ukáže, není to s jeho morálkou tak horké. Každý den právě z té zmiňované budky telefonuje pravidelně své milence. Ale někdo sem najednou volá. Stu zvedne sluchátko a to je fatální chyba. Jeho život se v jedné minutě změní. Stane se vězněm v malém prostoru, vězněm šílence, masového vraha, ostřelovače. Ten ho má na mušce a bez milosti vydírá, protože o jeho zdánlivě bezúhonném životě ví naprosto všechno.

Násilný incident v blízkosti budky přivede na scénu policii, která se ze všech sil snaží vyprostit Stua z telefonního zajetí. Ale skončila skutečně polapením podezřelého vražedná hra?

Co uděláte, když slyšíte vyzvánět telefon ve veřejné telefonní budce? Myslíte si, co je to za blbost, kdo to sem volá. Ale instinkt vás přinutí zvednout ho. Právě to udělá novinář Stu Shepherd (Colin Farrell) v thrilleru "Telefonní budka". A stane se tak potenciálně mrtvým mužem. Na neuvěřitelně malém prostoru kolem telefonní budky na jedné frekventované ulici rozehrál režisér Joel Schumacher (např. 8mm) skutečný klaustrofobický nervák. Povedlo se mu napumpovat diváky adrenalinem na celých 80 minut. Hlas v telefonu patří Kieferovi Sutherlandovi, dále hrají Forest Whitaker, Katie Holmes, Radha Mitchell.

Podobné z této kategorie

Telefonní budka

Ztracení - Lost (2004)

Příběhy o trosečnících, kteří hříčkou osudu ztroskotali a zůstali... Číst více

Telefonní budka

Zoufalé manželky (2004)

Je to možné? Mary Alice Young (Brenda Strong) vypadá tak šťastně. Nádherný dům... Číst více

Telefonní budka

Zelená míle (1999)

Na začátku příběhu se potkáme se starým mužem Paulem Edgecombem (Dabbs Greer).... Číst více

Telefonní budka

Šestý smysl (1999)

Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující... Číst více

Telefonní budka

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Harry Potter se po prázdninách vrací do Bradavic a nastupuje do druhého ročníku.... Číst více

Telefonní budka

Osudový dotek (2003)

Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a... Číst více

» Filmy » kategorie