Válka světů (2005)

(

War of the Worlds

;

Vojna svetov

)
hodnocení74%
 
Válka světů

+ Přidat odkaz ke stažení online

Hlasů: 27
Spojené státy americké, 2005, 116 min
Režie: Steven Spielberg

Hrají: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin, Tim Robbins, Rick Gonzalez, Yul Vazquez, Lisa Ann Walter, Gene Barry, Peter Gerety, David Harbour, Amy Ryan, Danny Hoch, Tracy Howe, John Scurti, Morgan Freeman, Channing Tatum, Shanna Collins, Columbus Short, Benjamin Ciaramello, Nicole Signore

Obsah:
Když mimozemšťané přistáli na planetě Zemi ve filmu Stevena Spielberga naposledy, vznikl film, který jen ve Spojených státech vydělal 435 miliónů dolarů a stal se čtvrtým nejúspěšnějším snímkem filmové historie. Řeč je samozřejmě o E. T. Mimozemšťanovi. Teď nám slavný režisér připravil další blízká setkání třetího druhu, navíc s největší filmovou hvězdou současnosti v hlavní roli. Tom Cruise je ale jen jeden z mnoha důvodů, proč Válka světů patří mezi nejočekávanější příspěvky letošní filmové sezóny.

Scenárista David Koepp "adaptoval" stejnojmenný slavný román H. G. Wellse, jehož tématem je invaze Marťanů na planetu Zemi, a jeho příběh přesunul z konce devatenáctého století do žhavé současnosti. Dělníka Raye Ferriera (Tom Cruise) trápí problémy v rodině, jejíž členové si přestávají rozumět. Na planetu Zemi se ovšem řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli naši civilizaci zlikvidovat, a jsou na to technologicky skvěle vybaveni. Osobní potíže ustupují do pozadí. Lidé, včetně Rayovy rodiny, se musí semknout, pokud mají mít alespoň minimální šanci na svou záchranu.

"Náš svět prošel v poslední době těžkostmi, které nutně změnily naše vnímání reality. Proto je podle mě vhodná doba vyslat do světa Válku světů, aby v uších lidem pořádně zahřměla", říká režisér. "Tohle nebude jeden z mých filmů, v němž civilizaci navštíví přátelští a dobrotiví mimozemšťané." Podle toho bude také velkolepá sci-fi vypadat. Existenční zápas o budoucnost lidstva slibuje překonání všeho, co jsme doposud mohli na filmovém plátně spatřit. A po Minority report jde o v pořadí druhou spolupráci dvou ikon filmového průmyslu. "V momentě, kdy jsem dočetl scénář, mi bylo jasné, že v tomhle filmu chci hrát. Není to jen film o mimozemšťanech, ale také komorní příběh o zoufalém tátovi, který se svou rodinou bojuje o přežití," dodává Tom Cruise.

Podobné z této kategorie

Válka světů

Godzilla 2014 (2014)

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým... Číst více

Válka světů

Želvy ninja (1987)

Donatello, Leonardo, Michelangelo a Raphael – čtyři naprosto originální... Číst více

Válka světů

Matrix (1999)

Život mladého počítačového experta a zároveň obávaného hackera Thomase... Číst více

Válka světů

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Deset let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, matku budoucího vůdce... Číst více

Válka světů

Terminátor (1984)

Z roku 2029 je do Los Angeles roku 1984 vyslán zabijácký stroj podobný člověku.... Číst více

Válka světů

Vetřelec (1979)

První část jedné z nejpopulárnějších ság v historii science fiction... Číst více

» Filmy » kategorie